Reflections

Existují čtyři druhy setkání s mimozemskou civilizací.

3. srpna 2010 v 21:22 | Yonade

Tím čtvrtým druhem je únos.

     Právě jsem shlédla film Čtvrtý druh. Už dávno jsem ho našla někde v záložkách, ale nevěnovala jsem mu pozornost. Až když jsem někde na internetu zahlédla článek o UFU a přečetla ho. Tak mě na chvíli uchvátila euforie a do vyhledávače na Seznamu jsem zadala UFO. A jdu hned na jednu mi dobře známou stránku. A co tam nenajdu? V levém sloupci pod menu se na mě zubí obrázek s nápisem: Existují čtyři druhy setkání s mimozemskou civilizací. Tím čtvrtým druhem je únos. Nad obrázkem jsem rozklikla odkaz a našla článek o filmu podle skutečné události. A v tu chvíli mě trklo že v záložkách je uložený ten samý film o kterém je řeč v onom článku. Náhoda? Možná. Ale to v tuto chvíli řešit nehodlám.

Čtvrtý Druh

Troška filosofie nikdy neuškodí

26. června 2010 v 18:30 | Yonade
     Před nedávnem jsem odložila na noční stolek-přesněji řečeno na poličku co mi visí nad postelí-Pána Prstenů, protože jsem věděla že je lepší začít číst něco jiného než číst pořád jednu knihu a nedobírat se konce.
     Mou novou obětí-nevím jak mě to napadlo-se stala kniha Sofiin svět.V podstatě to jsou světově nejžádanější dejiny filosofie splácané do románu-moc mi to jako román nepřipadá, ale budiž.Hned na začátku mě zaujal citát J.W.Goethe, i když jsem ani po několikaminutovém přemýšlení nepochopila co tím autor myslel, tak se mi zalíbil.Stálo tam:
Nezkušen v svém temnu zůstaň,
slepě žij si ke dni ze dne,
plných tři tisíce roků
v oko-li ti nepohlédne.
Apple...
     Po pár minutách-přiznám se-jsem zauvažovala že knihu odložím, protože ze začátku mi připadala nudná, ale jak jsem se poprvé pousmála nad textem věděla jsem že jsem zvolila správně.Přesněji-abyste věděli-mě rozesmálo tohle:
Ve škole mluvily o tom že svět stvořil Bůh, a Sofie se teď pokoušela ukonejšit se tím, že je to vlastně nejlepší řešení problému. Ale pak začala přemýšlet znovu. Mohla by docela dobře přistoupit na to, že vesmír stvořil Bůh, ale co s Bohem samotným? Stvořil on sám sebe z ničeho? Zase jí něco říkalo, že to tak není. I když Bůh jistě dokázal stvořit to či ono, mohl těžko stvořit sebe sama ještě předtím, než měl nějakého "sebe sama", jímž by se mohl stvořit. V tom případě zbývá jediná možnost: Bůh existoval vždycky. Ale tuhle možnost přece už zavrhla! Všechno co je, muselo někdy z něčeho vzniknout.
   
 
 

Reklama