Troška filosofie nikdy neuškodí

26. června 2010 v 18:30 | Yonade |  Reflections
     Před nedávnem jsem odložila na noční stolek-přesněji řečeno na poličku co mi visí nad postelí-Pána Prstenů, protože jsem věděla že je lepší začít číst něco jiného než číst pořád jednu knihu a nedobírat se konce.
     Mou novou obětí-nevím jak mě to napadlo-se stala kniha Sofiin svět.V podstatě to jsou světově nejžádanější dejiny filosofie splácané do románu-moc mi to jako román nepřipadá, ale budiž.Hned na začátku mě zaujal citát J.W.Goethe, i když jsem ani po několikaminutovém přemýšlení nepochopila co tím autor myslel, tak se mi zalíbil.Stálo tam:
Nezkušen v svém temnu zůstaň,
slepě žij si ke dni ze dne,
plných tři tisíce roků
v oko-li ti nepohlédne.
Apple...
     Po pár minutách-přiznám se-jsem zauvažovala že knihu odložím, protože ze začátku mi připadala nudná, ale jak jsem se poprvé pousmála nad textem věděla jsem že jsem zvolila správně.Přesněji-abyste věděli-mě rozesmálo tohle:
Ve škole mluvily o tom že svět stvořil Bůh, a Sofie se teď pokoušela ukonejšit se tím, že je to vlastně nejlepší řešení problému. Ale pak začala přemýšlet znovu. Mohla by docela dobře přistoupit na to, že vesmír stvořil Bůh, ale co s Bohem samotným? Stvořil on sám sebe z ničeho? Zase jí něco říkalo, že to tak není. I když Bůh jistě dokázal stvořit to či ono, mohl těžko stvořit sebe sama ještě předtím, než měl nějakého "sebe sama", jímž by se mohl stvořit. V tom případě zbývá jediná možnost: Bůh existoval vždycky. Ale tuhle možnost přece už zavrhla! Všechno co je, muselo někdy z něčeho vzniknout.
   

     Já vím není to moc směšné, ale vy jste nebyly v takové situaci jako já*já byla v nějaké situaci?xD*Dál už to šlo velmi dobře.Začala jsem si knížku brát dokonce i do školy.Přidám sem další citát z knihy co mě zaujal:
Svět je jako králík, kterého kouzelník vytahuje z klobouku. A my, kteří tu žijeme, jsme droboučká stvoření zalezlá hluboko v králičí srsti. Filosofové se však snaží vyšplhat na některý z králičích chloupků aby se mohli kouzelníkovi podívat přímo do očí.

     Jak jsem tu knížku začala číst pořád musím nad něčím uvažovat.Třeba se jednou dopídím k něčemu zveřejnení hodnému, protože to nad čím přemýšlím jsou většinou neuvěřitelné blbosti.
Vaše
*filosofující*Yonade
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Netty | Web | 26. června 2010 v 21:43 | Reagovat

Páni,upřímně-máš to tu parádní^^
Pána Prstenů miluju-jako film,ale knížka mě teda vůbec nebrala.Koupi třetího dílu lituju dodnes.;D
Koukám že v té knize co ted čteš píšou celkem zajímavý věci :]

2 ALogyLodeRoano | E-mail | Web | 24. září 2018 v 12:17 | Reagovat

Pression arterielle  est comment  calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment  pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent  perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque  set  votre coeur  bat, il pompe le sang par  vos arteres a la reste  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/generique-cialis-pas-cher-2/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.